On İkiye Bir Var pdf oku indir

tarafından
12
On İkiye Bir Var pdf oku indir

Türk edebiyatının ve tiyatrosunun büyük ustası Haldun Taner’in bu ay bir kitabı daha YKY raflarında yerini alıyor.

Haldun Taner, hayata bakışındaki derin ve keskin gözlem gücü, insanı ele alışındaki olgunluk ve incelik, durumları ortaya koyuşundaki kültürel zenginlik, anlatımındaki sağlam yapı ve mizahın imbiğinden geçen ışıltılı üslubuyla klasikleşmiş bir yazarımız.

YKY, doğumunun 100. yılında Haldun Taner kitaplarını yeni bir editörlükle ve özel kapaklarla ayrı ayrı yayımlıyor. İşte bu ayın kitabı: On İkiye Bir Var (öykü).

Haldun Taner’in 1954’te yayımladığı iki öykü kitabından biri olan On İkiye Bir Var, 1955 yılında verilmeye başlanan Sait Faik Hikâye Armağanı’nı alan ilk kitaptı. Kitaptaki “On İkiye Bir Var” öyküsü İsviçre’deki Atlantis Yayınevi’nin düzenlediği Zaman Üstüne Öyküler yarışmasında ödül almıştı. Behçet Necatigil’in deyişiyle, yazar “dil ve anlatış ustalığını, mizah yönünü, ruh tahlillerindeki başarısını” bu kitabında da sürdürdü.
On İkiye Bir Var, Ayak, İznikli Leylek, Bayanlar 00, 45 Marka Seksapil, Sahib-i Seyf ü Kalem, Artırma adlı öykülerden oluşan On İkiye Bir Var, yıllar sonra tekrar ayrı bir kitap olarak okuruyla buluşuyor.
 

On İkiye Bir Var isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Haldun Taner tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 28.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. On İkiye Bir Var isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Cehennem Çiçeği / Bir Kamu Davası 2 pdf oku indir başlıklı makalemizde Cehennem Çiçeği / Bir Kamu Davası 2 indir, Cehennem Çiçeği / Bir Kamu Davası 2 oku ve Cehennem Çiçeği / Bir Kamu Davası 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

On İkiye Bir Var pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.