Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka pdf oku indir

tarafından
35
Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka pdf oku indir

Duyguların dli adı ile basılan kitap yeni baskısında adı Duyguların Psikolojisi olarak değişitirilmiştir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Duyguların Psikoloji’sinde insanoğlunun sahip olduğu olumlu ve olumsuz tüm duyguları (sevgi, merhamet, güven, adalet, sabır, vefa, ümit, iyimserlik, merhamet, bencillik, gurur, kibir, şüphe, öfke, kin, üstünlük, üzüntü, nefret, kıskançlık) tek tek çözümlüyor. Olumlu duyguları daha etkin kullanma yollarını gösterirken, olumsuz duygularla mücadele yöntemlerini ve bunların bireysel ve toplumsal faydaya nasıl tahvil edilebileceğini açıklıyor.

Sol beyni eril, sağ beyni dişil olarak niteleyen Tarhan, kitabında bu iki beynin alanını doğru yerde kullanmak yönünde tavsiyeler veriyor. Bu noktada ön beyin alanıyla ilgili yeni bilgiler devreye giriyor. Akılla duyguyu birleştiren ön beyin, bilgileri işleme sürecini gerçekleştiriyor. Bunu için, iki beyin lobu arasında koordinasyon saylayabilen kişiler, akıl ve duygu dengesini doğru kuruyorlar.

Tarhan bir anlamda duygusal zekâyı doğrunun ve batının değerleriyle yeniden yorumluyor. Zaten yazara göre, kitabın amacı da; insana duyguların kökenini anlatıp, kendi kendisini yönlendirmesini sağlamak.
 

Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 04.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İhmal Edilen Anahtar Yaratıcılık ve Yıkıcılıkta Çocukluk Travmalarının İzini Sürmek pdf oku indir başlıklı makalemizde İhmal Edilen Anahtar Yaratıcılık ve Yıkıcılıkta Çocukluk Travmalarının İzini Sürmek indir, İhmal Edilen Anahtar Yaratıcılık ve Yıkıcılıkta Çocukluk Travmalarının İzini Sürmek oku ve İhmal Edilen Anahtar Yaratıcılık ve Yıkıcılıkta Çocukluk Travmalarının İzini Sürmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Duyguların Psikolojisi ve Duygusal Zeka pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.