Atlas pdf oku indir

tarafından
10
Atlas pdf oku indir

Fotoğrafların açıkladığı metinlerden ya da fotoğrafları açıklayan cümlelerden oluşan bir kitap değil bu. Her bir bölümün içeriğini meydana getiren, imgelerle sözcüklerin uyumlu birliği. Bilinmeyeni keşfetme hevesi Sinbad’a, Kızıl Erik’e ya da Kopernik’e özgü değil. Dünyada keşfetmeye meraklı olmayan tek bir insan bile yoktur. Her şey acıyı, tuzluyu, eğriyi, düzü, pürüzü, gökkuşağının rengini ve alfabenin yirmi küsur harfini keşfetmekle başlar; ardından sıra simalara, haritalara, hayvanlara ve yıldızlara gelir; en sonunda insan ya kuşkuyla dolar ya imanla, üstelik önceden ne kadar cahil olduğu sonucuna ulaşması da neredeyse kaçınılmazdır.
 
İki Borges içinde rüya gören gerçek olan olsa gerek.
 Ernesto Sabato
 
#seyahat #hafıza #tarih #rüya #coğrafya #fotoğraf #şiir
 

Atlas isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 09.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Atlas isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Şiirler (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Şiirler (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Şiirler (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Şiirler (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Atlas pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.