Her Şey Ne Anlama Geliyor Felsefeye Küçük Bir Giriş pdf oku indir

tarafından
7
Her Şey Ne Anlama Geliyor  Felsefeye Küçük Bir Giriş pdf oku indir

Belli başlı ilgi alanları siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, hukuk, bilgi felsefesi ve zihin felsefesi olan Thomas Nagel’in (d. 1937) elinizdeki bu kitabı özgün olarak ilk defa Oxford Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanmış ve yirmi dile çevrilmiştir.
 
Her şeyden önce, kitap Sokrates’in “sorgulanmamış bir yaşam” dediği şeye karşı dikkate değer bir meydan okuma içeriyor ve felsefi sorgulamanın temel soruları üzerinde duruyor: Gerçekten hür iradeye sahip miyiz? Niçin ahlaklı olmalıyız? Nasıl adil olabiliriz? Zihnimiz ile beynimiz arasındaki ilişki nedir? Ölüm nedir? Yaşamlarımızın bir önemi var mıdır?
 
Sorgulayan zihinlere bir rehber olması bakımından ideal bir kitap olan Her Şey Ne Anlama Geliyor? okuyucuyu kendisi ve dünya hakkında düşünmeye teşvik ediyor. Üstelik, kitabın felsefi konularda “derinlik” ve “açıklık” gibi çoğu zaman birbiriyle uzlaşmaz görünen iki özelliği bir arada içermesi de okuyucuya kendi başına düşünme konusunda yardımcı oluyor.
 

Her Şey Ne Anlama Geliyor
Felsefeye Küçük Bir Giriş isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Thomas Nagel tarafından kaleme alınmıştır. SAY YAYINLARI yayınevinin 11.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Her Şey Ne Anlama Geliyor
Felsefeye Küçük Bir Giriş isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Her Şey Ne Anlama Geliyor Felsefeye Küçük Bir Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.