Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir

tarafından
9
Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir

1902’de Rainer Maria Rilke, ünlü heykeltıraş Auguste Rodin’le ilgili kısa bir kitap yazmak için Paris’e gitti. O zamanlar Rodin altmışlarında, saygı duyulan, tanınmış bir sanatçıydı, Rilke’yse yirmilerinde, tanınmamış bir şair.
Rilke de, Rodin de başarılı birer sanatçı olarak kurumlara, geleneklere, hatta bazen tarihe karşı çıkmak zorundaydı. En büyük yürek acılarını atlatmak için yaratma arzularını kullanmayı öğrenmeleri gerekiyordu. Hayat ve sanat dengesini kurmalıydılar. Tam da bu yüzden Rilke, Rodin’e şu soruyu sormuştu: “Nasıl yaşamalıyım?”
Bu kitap, Paris sokaklarında ustalığa giden yolu bulan iki sanatçının portresi. Aynı zamanda yaratıcılığın ve sanatçının konumunun hiç olmadığı kadar sorgulandığı bir çağın anlatısı. Ve en önemlisi de bir sanatçının ne pahasına olursa olsun eserini ortaya koyması gerektiğinin hikâyesi.
 

Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Rachel Corbett tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 10.07.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ölüler Konuşamaz (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Ölüler Konuşamaz (Karton Kapak) indir, Ölüler Konuşamaz (Karton Kapak) oku ve Ölüler Konuşamaz (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hayatını Değiştirmelisin Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodin’in Hikayesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.