Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye pdf oku indir

tarafından
24
Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye pdf oku indir

Elinizde bulunan Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye isimli eseri hem Osmanlı Devleti’nin manevi manada ne kadar büyük ve kıymetli olduğunu göstermeye ve hem Allah dostlarının nasıl ihsan sahibi kullar olduğunu ifadeye kâfidir. Zira Hazret-i Peygamber (sallallahu aleyhi vessellem) Efendimiz buyurdular ki; “Müminin ferasetinden sakının! Çünkü o Allah’ın nuruyla bakar.” (Tirmizi, Tefsiru’l-Kur’an, 16, Suyûtî, el-Câmiu’s-Sağir, 1, 24).
O, Cenab-ı Hakk tarafından kendisine ilham olunan gaybi haberleri bu eserine yazmış ve hatta kendi kabrinin kaybolacağını, asırlar sonra Yavuz Sultan Selim Han tarafından keşfedileceğini ima ile ifade etmiştir.
İbni Arabî hazretleri ayrıca Hilafet mührünün sahibi Osmanlının kuruluşunu, kudretini, Mısır ve Bağdat gibi diyarların fetihlerini, padişahların isimlerini, yıkılış sürecini anlatmıştır. Türkiye için mühim, Müslümanlar için ise sevinç vesilesi olacak müjdeler vermiştir.
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil
 

Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye isimli 218 sayfadan oluşan kitap ; Muhyiddin İbn Arabi tarafından kaleme alınmıştır. IQ KÜLTÜR SANAT YAYINCILIK yayınevinin 09.06.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Şefik Can Hatıralar pdf oku indir başlıklı makalemizde Şefik Can Hatıralar indir, Şefik Can Hatıralar oku ve Şefik Can Hatıralar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eş-Şeceretü’n-Numaniyye fi’d-Devlet-i Osmaniyye pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.