Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
8
Moğol Masalları (Cep Boy)  (Tam Metin) pdf oku indir

Tarihin ilk safhalarından beri doğada vahşi hayvanlarla ve yırtıcı kuşlarla bir arada hayatta kalma mücadelesi veren Moğollar, pek çok masal, efsane, mit, şarkı, atasözü ve deyim mirasının sahibidir. Onların bu sıradışı yaşamına açılan masalların derlendiği kitapta İyi Yürekli ve Bilge Han’ın yolculuğunun yanı sıra; “Kocasını Erlik Han’ın Sarayından Kurtaran Kadın”, “Altın Tüküren Prens”, “Beşimiz Birimiz İçin”, “Tereyağı Seven Kadın”, “Bhikku Hayatı” gibi heyecanla okunacak yirmi üç masal yer alıyor.
Güney Sibirya’dan Tibet dağlarına, Hazar Denizi’nden Çin steplerine kadar geniş bir coğrafyada yaşayan, göç eden, devlet kuran, savaşan Moğol boylarının zaman içinde biriktirdikleri bu kültür zenginliği, Budizm’e inanmalarıyla birlikte derin felsefi düşüncelerle tamamlanmıştır.
 

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 207 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 04.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Entelektüelin Kutsal Kitabı pdf oku indir başlıklı makalemizde Entelektüelin Kutsal Kitabı indir, Entelektüelin Kutsal Kitabı oku ve Entelektüelin Kutsal Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Moğol Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.