Lüzumsuz Adam pdf oku indir

tarafından
18
Lüzumsuz Adam pdf oku indir

“[Sait Faik’e] geceleri sinemalarda rastlardım. Tanışmazdık. Sinemanın ön sıralarına oturur, koltuğuna iyice gömülürdü. Koyu yeşil bir pardösüsü, çok dar kenarlı, kafasının biraz üstünde kalan kahverengi bir şapkası vardı. Sinema dönüşü dalgın, Beyoğlu’nun gece yarısı kalabalığına dalar, çeker giderdi. Sinemada bulunanlar arasında bu gedikli birinci mevki müşterisinin yazısını okuyan var mıdır acaba, diye çok düşünmüşümdür. Kuşkusuz, yoktu. Sait Faik, edebiyattan hoşlanacak bir okur topluluğunu hazır bulan talihli yazarlardan değildi. Okurunu yetiştiren, eğiten, okuruyla birlikte oluşan bir yazardı. Gerçek talihinin de bu olduğu söylenemez miydi?”
                                                                                                                                                               Sabahattin Kudret Aksal
                                                                                                                   (Doğu ve Batı Dergisi, Haziran 1954, Yeni Seri: 5/4)
 

Lüzumsuz Adam isimli 116 sayfadan oluşan kitap ; Sait Faik Abasıyanık tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 09.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Lüzumsuz Adam isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bahçe, Küller pdf oku indir başlıklı makalemizde Bahçe, Küller indir ve Küller oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Lüzumsuz Adam pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.