Altıncı Koğuş (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
9
Altıncı Koğuş (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Modern kısa öykünün en tanınmış isimlerinden Anton Çehov, kendi doktorluk deneyiminden yola çıkarak kaleme aldığı romanı Altıncı Koğuş’ta, Rusya Çarlığı toplumunun çözümlemesini yapıyor. Rus edebiyatının vazgeçilmez gerçekçi üslubuyla alegorisini, akıl hastanesindeki son derece entelektüel bir hasta ile halkın yozlaşmasına kayıtsız kalan aydınları temsil eden stoacı bir doktor arasındaki diyaloglarla aktarıyor. Okuduktan sonra, Lenin’in kendisini altıncı koğuşa kapatılmış hissettiğini ve bu yüzden devrimi seçtiğini belirttiği eser, halktan kopuşun edebiyattaki en iyi betimlemelerinden biri kabul edilir. Siz de bir tarafta acının tamamen zihinsel olduğunu savunan, diğer tarafta varlığına bir anlama kazandırmaya çalışırken aklını kaybeden iki kişinin yabancılaşma, duyarsızlık, varoluş gibi temalarla bezeli felsefi çatışmasının etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.
 

Altıncı Koğuş (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 90 sayfadan oluşan kitap ; Anton Çehov tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 23.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Altıncı Koğuş (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ruhi Mücerret pdf oku indir başlıklı makalemizde Ruhi Mücerret indir, Ruhi Mücerret oku ve Ruhi Mücerret pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Altıncı Koğuş (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.