Tasavvuf Işığında Kuantum pdf oku indir

tarafından
12
Tasavvuf Işığında Kuantum pdf oku indir

Mutluluğun Sırrı

Bir zamanlar küçük bir kasabada çiftçilikle uğraşan güzel bir kız yaşamaktaymış. O kadar güzelmiş ki, civar kasabalarda dahi güzelliği dillere destan olmuş. Kasabanın varlıklı erkekleri her gün kapısına gelir, kucak dolusu hediyeler bırakırlarmış. Fakat güzel kız, çevresinin bu derece ilgisine karşın yaşadığı hayattan zevk almıyormuş. Bu nedenle mutlu olmanın çarelerini araştırmış.
Sormuş, soruşturmuş ona mutluluğun sırlarını öğretebilecek bir bilge kişinin yaşadığını öğrenmiş. Bir gün tüm hayatını geride bırakarak bilge kişiyi bulmak için yola çıkmış. Yolculuğu aylarca sürmüş, sonunda bilgeyi bulmuş.
Bilge, onu günlerce yollarda olduğu için güzel bir ziyafetle ağırlamış, isteğini sormuş:
“Mutluluğun sırrı” demiş genç kız “bana bunu öğret.”
Bilge bu sırrı vermeyi kabul etmiş. Güzel kızın eline bir kaşık vermiş, iki damla sıvı yağı da kaşığın içine koymuş.
“Evimi bir güzel gezeceksin ancak bu yağı dökmeyeceksin,” demiş. Güzel kız sarayı geziyormuş ama gözü devamlı kaşıktaymış. Dönmüş gelmiş. Bilge sormuş:
“Salondaki tabloları gördün mü, antika vazoları fark ettin mi, kafesteki bülbülü gördün mü? Şeklinde ayrıntı içeren sorular sormuş.
Utanan genç bayan, hiçbir şey görmediğini itiraf etmiş. Çünkü sadece yağa bakıyormuş. Bilge şöyle demiş:
“Öyleyse git şimdi daha dikkatli olarak yaşadığım yerin güzelliklerini gör. Oturduğu evi tanımadan o insana güvenemezsin”
Biraz rahatlayan genç bayan, elinde kaşık gördüğü her şeyi aklının bir köşesine yazmış ve gördüklerini bir güzel anlatmış.
Bilge;
“Peki, sana emanet ettiğim iki damla yağ nerede?” diye sormuş. Kaşığa bakan güzel kız, iki damla yağın dökülmüş olduğunu görmüş. Bilgeler bilgesi demiş ki;
“Mutluluğun sırrı, dünyanın bütün güzelliklerini görmektir ama iki damla yağı unutmadan.”
Bu sırrı artık sen de biliyorsun. “Biliyorum, ancak bunu nasıl uygulayabilirim?” diyorsan bu kitap senin için güzel insan…
Tüm güzelliklerin saklı olduğu o sihirli bakış, tasavvufun ışığında kuantum farkındalığını yaşayacağın bu satırlarda seni bekliyor.
 

Tasavvuf Işığında Kuantum isimli 166 sayfadan oluşan kitap ; Halil Ata Bıçakçı tarafından kaleme alınmıştır. KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 12.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Tasavvuf Işığında Kuantum isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Tasavvuf Işığında Kuantum pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.