Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

tarafından
16
Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir
Kapitalizm neden dünyanın başka bir noktasında değil de tam olarak Batı Avrupa’da ortaya çıktı? Sermaye birikimi, toplumsal düzeni ve fertlerin kendi aralarındaki ilişkileri nasıl etkiledi? Sermayenin ulus aşırı topraklara göçünde hangi dini unsurlar etkili oldu? Paranın para üretmesi ne anlama geliyor ve insanlar bu anlayışı nasıl kabullenebildiler? Sanayi Devrimi sonrası Avrupa’sında orta çıkan yeni kurumlar ve bunların toplumda gerçekleştirdiği büyük dönüşüm, Alman sosyolog Max Weber’in dikkatini hem bireysel hem de toplumsal veçheleri bulunan dini teşekküllere çevirmesini zaruri kılmıştır. Sosyolojinin; karmaşık ilişkiler yumağı içerisindeki din, iktisat ve siyasetten beslenen bu klasik metni, güncelliğini muhafaza etmesinin yanında hâlâ çeşitli bağlamlarda tartışılmaya devam ediyor. Sosyal bilimler tarihinin en fazla atıf yapılan kitaplarından Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, dipnotları da dâhil olmak üzere Almanca aslından eksiksiz bir şekilde Can Büyükbay tarafından çevrildi ve Max Weber üzerine çalışmalarıyla tanınan Lütfi Sunar tarafından yayıma hazırlandı.

 

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Max Weber tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 23.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sosyal Bilimleri Açın pdf oku indir başlıklı makalemizde Sosyal Bilimleri Açın indir, Sosyal Bilimleri Açın oku ve Sosyal Bilimleri Açın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.