Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir

tarafından
21
Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir

“Finlandiya’nın göz kamaştırıcı eğitim sistemini dünyaya tanıtan Pasi Sahlberg, hangi ülkeden olduğu fark etmeksizin tüm eğitim liderlerinin faydalanabileceği dört dersi ortaya koyuyor. Sahlberg’in açık, ikna edici ve sohbet havası taşıyan bu etkili çalışmasına kulak vermenin tam zamanı.”
Prof. Howard Gardner
Harvard Üniversitesi
 
“Çağı yakalamak ve modern ülkeler arasında ‘hak ettiğimiz’ yeri almak için çocuklarımızın eğitiminin çok önemli olduğu konusunda hemfikiriz. Ancak, yıllardır devamlı vites değiştirip zikzak yaptık. Eğitim konusunda izleyeceğimiz uzun vadeli yolu, yani politikaları, bir türlü tespit edemedik; ideolojik tercihlerin esiri olduk. Oysa çalışmadan, akıl kullanmadan, iyi örneklerden ders çıkarmadan, verilere önem vermeden hiçbir şey gerçekleştirilemez, ‘hak edilemez.’ 
Bu kitapta okuyacağınız fikirlerin eğitim dünyamıza yeni ve taze bir soluk getireceğini düşünüyorum. Pasi Sahlberg, ABD’de John Dewey, Howard Gardner gibi düşünür ve bilim insanlarının geliştirdiği eğitim kuramlarının Finlandiya eğitim sistemini nasıl başarıya taşıdığını bu kitapta son derece akıcı bir anlatımla bizlere sunuyor.” 
Prof. Dr. Üstün Ergüder
Eğitim Reformu Girişimi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan
 

Eğitimde Finlandiya Modeli isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Pasi Sahlberg tarafından kaleme alınmıştır. METROPOLİS YAYINCILIK yayınevinin 01.10.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Eğitimde Finlandiya Modeli isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) pdf oku indir başlıklı makalemizde Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) indir, Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) oku ve Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.