Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf oku indir

tarafından
22
Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf oku indir

Varoluşçu psikoterapi ve felsefeyle hayata dair 40 mesele.
Bu dünyada kendimizden başka evimiz yok. Hatta Heidegger’e ve Sartre’a göre hiç evimiz yok; lakin kendilik dediğimiz de sürekli değişen, dönüşen ve çelişkili bir olgu olarak pek güvenli bir liman değildir. Ancak bu dünyada daha canlı hissetmek istiyorsak, hayatlarımızı daha dolu dolu, doygun yaşamak istiyorsak, elimizden gelen tek bir şey var; kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı yakından tanımak. Kendimize sorular sormanın, merakla bakmanın ve hazır cevaplara yerleşmemenin bize getireceği en büyük hediye, kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı daha yakından tanımak olacaktır. Bunu başarabildiğimiz ölçüde hayatta akışı yakalamak ve canlı hissetmek mümkün olur. Bu konuda Sokrates’çiyim. Gerçekten de incelenmeyen hayat yaşamaya değmez hale gelir.
 
Bu kitapta size kesin çözümler, formüller veya izlenecek yollar vaat etmiyorum. Hatta herhangi bir şey vaat etmiyorum. Yazdıklarımı harfiyen uygularsanız hayat müthiş kolay olacak, her anınız mutluluk dolacak demeyi isterdim ama bu sizi kandırmaktan başka bir işe yaramazdı. Sadece bir önerim var, o da daha uyanık yaşadığınızda ulaşacağınız çok çekici, reddetmesi zor, dayanılmaz bir hafiflik. Kendin olmanın o şahane ve dayanılmaz hafifliği. Ama uyarmadan edemeyeceğim, bu hafiflik özgürleştirdiği gibi korkutur da.
 

Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Ferhat Jak İçöz tarafından kaleme alınmıştır. DOĞAN NOVUS yayınevinin 08.01.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dakikalar İçinde Psikoloji Anında Açıklanan 200 Temel Kavram pdf oku indir başlıklı makalemizde Dakikalar İçinde Psikoloji Anında Açıklanan 200 Temel Kavram indir, Dakikalar İçinde Psikoloji Anında Açıklanan 200 Temel Kavram oku ve Dakikalar İçinde Psikoloji Anında Açıklanan 200 Temel Kavram pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.