Sözler Can Acıtır Mı? pdf oku indir

tarafından
13
Sözler Can Acıtır Mı? pdf oku indir

Felsefe kulübü öğrencileri safsataları, yani bir düşünceyi ortaya koyarken ya da anlamaya çalışırken yapılan mantık hatalarını ele alıyor. Sözlü saldırı, hakaret, büyüklük göstermek gibi kavramlar üzerine konuşarak; sözlü saldırıya uğradığımızda nasıl karşılık veririz, haklıyken haksız duruma nasıl düşeriz, büyümekle olgunlaşmak aynı şey mi gibi sorulara cevap arıyor. 
 
İpek Hanım sınıfa girer girmez hep bir ağızdan, “Yarışmaaa!” diyerek üzerine atıldık.
İpek Hanım: Demek haber size ulaştı. Evet, uluslararası bir yarışma var. Gördüğüm kadarıyla sizler de katılmaya isteklisiniz. Ne güzel!
Deniz: İstekliyiz ama bir o kadar da gerginiz. Ne yapacağız, nasıl hazırlanacağız, konu nedir?
İpek Hanım: Yarışmanın konusu saldırı safsataları. İki kişi bir konuyu tartışırken, tartıştıkları konudan uzaklaşıp birbirlerinin kişiliğini tartışma konusu yaparlar ya, ondan bahsediyorum.
 
Felsefe eğitmeni Dr. Özge Özdemir kitaplarını, 9-12 yaş arası çocuklarla yürüttüğü “Çocuklar için Felsefe” atölyelerindeki tartışmalardan yola çıkarak kaleme alıyor. Her kitapta altı arkadaş, felsefe öğretmenleri eşliğinde düşünüyor, tartışıyor. Kitaplarda yer alan Ezgi Platin’in harf-çizimleri ise kavramlara eğlenceli bir yorum getiriyor. 
 

Sözler Can Acıtır Mı? isimli 40 sayfadan oluşan kitap ; Özge Özdemir tarafından kaleme alınmıştır. REDHOUSE KIDZ YAYINLARI yayınevinin 24.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sözler Can Acıtır Mı? isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Sözler Can Acıtır Mı? pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.