Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) pdf oku indir

tarafından
15
Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) pdf oku indir

Türkçenin yazılı ilk kaynağı olarak gösterilen Göktürk Kitâbeleri, II. Göktürk Devleti döneminden günümüze kalan en önemli kültür mirasımızdır.
Bugün Moğolistan sınırları içerisinde yer alan kitâbelerin en önemlileri Kül Tigin, Bilge Kağan ve Tuñ Yukuk kitâbeleridir. Kitâbelerin içerikleri, edebî yönden oldukça zengindir. Türk töresini ve Türk tarihini bütün yönleriyle yansıtırlar. Kitâbeler yalnızca 8. yüzyıl için söylenip kazınmamış, sonsuza dek kalacak taşlara ve Türk milletinin ruhuna da kazınmıştır: “Türk beyleri, Türk milleti, bunları işitin! Türk milletini toplayıp, ülke olup nasıl bir araya geleceğini buraya yazdım. Kanıp, yanılıp öleceğini yine buraya yazdım. Her ne sözüm varsa sonsuz kalacak kitâbeye yazdım.”
 

Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 14.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Şafağın Robotları / Robot Serisi 3. Kitap pdf oku indir başlıklı makalemizde Şafağın Robotları / Robot Serisi 3. Kitap indir, Şafağın Robotları / Robot Serisi 3. Kitap oku ve Şafağın Robotları / Robot Serisi 3. Kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Göktürk Kitabeleri (Cep Boy) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.