Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) pdf oku indir

tarafından
24
Sayısal Zeka  Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) pdf oku indir

Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları
(Cebirden Kalmış Olsanız Bile)
 
“İyi bir öğretmen sizi eğitir. Ancak muhteşem bir öğretmen sizi meraklandırır. Barbara Oakley muhteşem bir öğretmen. Sadece sayısal zekâsıyla değil, kelimeleri kullanış biçimiyle de insanı kendisine hayran bırakıyor.”
Mike Rowe, Discovery Channel “Kirli İşler” programının yaratıcısı ve sunucusu
 
Cebirden Sınıfta Kalanlar Bile Artık Matematik ve
Fen Derslerinde Başarılı Olabilir
 
Matematik ve fen bilimleri derslerinde bocalıyorsanız veya yeni beceriler gerektiren bir kariyer değişikliği planlıyorsanız, Sayısal Zekâ matematik ve fen bilimlerini öğrenmenizi kolaylaştıracak bulunmaz bir eser. Mühendislik profesörü Barbara Oakley, matematiğin ne kadar zor olduğunu iyi biliyor. Lise hayatı boyunca fen ve matematikten sınıfta kalmış. Matematik ve fen dersleri bilgisinin yokluğunun ona nasıl engel olduğunu görünce, ömrü boyunca zorlandığı konuları öğrenebilmek için beynini yeniden programlamış.
Sayısal Zekâ’da Dr. Oakley, etkili bir şekilde öğrenmenin sırlarını paylaşıyor. Bunlar başarılı öğrencilerin bile keşke daha önce öğrenseydim diyecekleri sırlar. Herkesin düşündüğünün aksine matematik, analitik zekâ kadar yaratıcı zekâ da gerektirir. Birçok insan, bir problemin sadece bir şekilde çözülebileceğini düşünür ancak aslında birden fazla çözüm vardır. Onları görecek kadar yaratıcı olmanız gerekir. Örneğin Pisagor Teoremi’nin bilinen üç yüzden fazla kanıtı vardır. Kısacası, bir çözüm bulana dek başınızı problemden kaldırmamak etkili bir yöntem değildir. Kafanızı kaldırmanız, beyninizin daha yaratıcı ve sakin tarafının da çalışması için yer açmanız gerekir. Bu kitapta anlatılan öğrenme stratejileri sadece matematik ve fen için değil, zorlandığımız bütün konular için geçerlidir. Bize ilk başta kolay gelmeyen konularda hepimiz uzmanlaşabiliriz ve onları öğrenmek düşündüğümüz kadar zor olmak zorunda değil.
 
 
“Matematikte zorlanmış, fen derslerinde uyuyup kalmışsanız bile endişelenmeyin. Sayısal Zekâ adlı kitabında Barbara Oakley beynimizin analitik gücünü kullanarak öğrenmeyi nasıl öğrenebileceğimizi gösteriyor. Tüm öğrenciler ve annem için zorunlu
kitap olmalı.” 
Adam Grant, Pennsylvania Üniversitesi İşletme Profesörü
 
“Müthiş. Sadece matematikte zorlananlar için değil, daha verimli bir şekilde düşünüp anlayabilmek isteyenler için…”
Library Journal
 
“Harika bir kitap! Matematik ve fen bilimlerini nasıl öğrenebileceğinizi, hatta sevebileceğinizi merak ediyor musunuz? Sayısal Zekâ’yı okumanız yeterli. Barbara Oakley, ikisini de başarmanızı sağlayacak bir sihirbaz.”
Francisco J. Ayala, California Üniversitesi Biyolojik Bilimler Profesörü
 
Sayısal Zekâ, öğrenme işlemini akılda kalıcı ve eğlenceli bir biçimde anlatıyor.Bu kitap sadece öğrenciler için değil, öğretmenler için de paha biçilmez.”
Frances R. Spielhagen, Mount Saint Mary College, Ergenlik Araştırmaları Merkezi Direktörü
 
 “Uzun zamandır bir kitap beni bu kadar heyecanlandırmamıştı. Öğrencilere nasıl öğrenecekleri konusunda derinlemesine bilgi vermek, her alanda öğrendiklerini daha yüksek düzeyde akılda tutmalarını sağlayacaktır. Bu onların ömür boyu faydalanacakları değerli bir armağan.”
Dr. Robert R. Gamache, Massachusetts Üniversitesi, Öğrenci İşleri ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı 
 
“Daha çok değil, daha akıllıca çalış, demek kolay. İşte Barbara Oakley bunu nasıl yapacağınızı gösteriyor. Akla yatkın, bilime dayalı ipuçlarını bir araya toplayan etkili ve kullanışlı bir kitap. Aslına bakarsanız, kendi derslerimde ben de bu ipuçlarından yararlanacağım.”
Glenn Harlan Reynolds, Tennessee Üniversitesi Hukuk Profesörü
 
“Fen ve matematikte başarılı olmak doğuştan gelen bir şey değildir; sonradan kazanılan bir beceridir. Beyne seslenen bu rehber kitap, matematik ve fen bilimlerinde başarıya ulaşma konusundaki gizemi açığa çıkarmaktadır. Şimdiye kadar zorlu problemlerle karşılaştığında pes eden çok öğrenci gördüm ama öğrencilerin elinde artık ‘daha iyi öğrenmelerini’ ve aynı zamanda ‘daha başarılı olmalarını’ sağlayacak bir rehber var.”
Shirley Malcom, Amerikan Bilim Geliştirme Derneği, Eğitim ve İnsan Kaynakları Programları Başkanı
 
Sayısal Zekâ, matematik, bilim veya problem çözmenin önemli bir rol oynadığı herhangi bir konuyu nasıl ele alacağınıza dair mükemmel bir kitap.”
J. Michael Shaughnessy, Ulusal Matematik Öğretmenleri Konseyi Eski Başkanı
 
“İyi bir öğretmen sizi eğitir. Ancak muhteşem bir öğretmen sizi meraklandırır. Barbara Oakley muhteşem bir öğretmen. Sadece sayısal zekâsıyla değil, kelimeleri kullanış biçimiyle de insanı kendisine hayran bırakıyor.”
Mike Rowe, Discovery Channel “Kirli İşler” programının yaratıcısı ve sunucusu
 
“Kitabım Math Instinct’te 90’lı yılların başından beri sıradan herkesin matematikte başarılı olabileceğini, Math Gene’de matematik düşüncesinin hem doğal evrimin bir sonucu olduğunu hem de çaba gerektirdiğini anlatmıştım. Ancak bunun nasıl yapılabileceğini anlatmamıştım. Profesör Oakley tam olarak bunu yapıyor.”
Keith Devlin
 
“Sayısal Zekâ, sürücü koltuğuna oturmakta öğrencilere yardımcı olacak, daha derinlemesine ve daha kolayca öğrenmelerini sağlayacaktır. Bu olağanüstü kitap aynı zamanda öğretmenler için de yararlı bir kaynak.”
Geoffrey Canada, Harlem Çocuk Kurumu Başkanı
 
Sayısal Zekâ matematikte ya da aslında herhangi bir bilim dalında öğrenmeye nasıl yaklaşılacağı konusunda muhteşem bir kaynak. Barbara Oakley’nin bu güvenilir rehber kitabı bilişsel bilimlerdeki en son araştırmalara dayanmakta, açık, özlü ve eğlenceli bir yol haritası sunmakta.”
David C. Geary, Missouri Üniversitesi, Psikolojik ve Nörolojik Bilimler Profesörü
 
“Matematik ve fenden korkan öğrenciler ve bu dalları sevenler için kaleme alınmış bu ilgi çekici kitap, beynin çalışma şeklinden yararlanma alışkanlıklarını kazanmak için büyük bir rehber.”
Deborah Schifter, İlköğretimde Fen ve Matematik Araştırmaları Bilimcisi
 
“İnsanın kavrayışı üzerine etkili bir başlangıç. Bunun yanı sıra nasıl daha iyi düşünülebilir üzerine de pratik öneriler…”
James Taranto, Wall Street Journal
 

Sayısal Zeka
Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) isimli 360 sayfadan oluşan kitap ; Barbara Oakley tarafından kaleme alınmıştır. PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 06.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sayısal Zeka
Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Anne Beynim Aç pdf oku indir başlıklı makalemizde Anne Beynim Aç indir, Anne Beynim Aç oku ve Anne Beynim Aç pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayısal Zeka Matematik ve Fende Başarılı Olmanın Sırları (Cebirden Kalmış Olsanız Bile) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.