Gılgamış Destanı pdf oku indir

tarafından
16
Gılgamış Destanı pdf oku indir

Batı medeniyetleri topluluğu asıl kaynağını M.Ö Beşinci yahut Dördüncü binin Mesopotamyasının verimli topraklarında,ilk medeniyet merkezi kurup kendilerine yurd yapmış olan Sümerlilerin ülkesinde bulmuştur.Konar-göçerlikten, yerleşerek tarımla,zanatla uğraşan,üreten,ticaret yapan bu insanların toplum yapısı karmaşıklaşırken,bölgedeki bu filizlenen tutum yepyeni bir dönem olarak tarihe damgasının basmıştır.
Sümerlilerin en önemli edebi başarısı Gılgamış Destanı,benzerleri gibi ilkin sözlü gelenek halinde iken,Üçüncü binde yazının bulunmasıyla da tarihin en eski yazılı edebiyat başarısı olduğunun izlerini, bize ilk kez, Asurbanipal’ın kütüphanesinin öreninden 1875de çıkarılan levhalarla göstermiştir.
 

Gılgamış Destanı isimli 86 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. DERGAH YAYINLARI yayınevinin tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gılgamış Destanı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dumbledore (Ciltli) Hogwarts’in Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları - Gayriresmî Araştırma pdf oku indir başlıklı makalemizde Dumbledore (Ciltli) Hogwarts’in Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları - Gayriresmî Araştırma indir, Dumbledore (Ciltli) Hogwarts’in Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları - Gayriresmî Araştırma oku ve Dumbledore (Ciltli) Hogwarts’in Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları - Gayriresmî Araştırma pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gılgamış Destanı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.