Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

tarafından
18
Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir

Toplum bilimin en ünlü, bir o kadar da tartışmalı yapıtı olan Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu tam metin olarak ilk kez yayımlanıyor. Bu eksiksiz çeviriye, ayrıca, Weber’in, döneminde kendisini eleştirenlere karşı yaptığı antikritikler de eklenmiştir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu, Weber’in, kapitalizmin neden başka bir yerde değil de Batı’da geliştiği gibi temel bir sorunu ele aldığı kitabıdır. Yanıtsa Batı’da servet biriktirmek için başka hiçbir yerde görülmeyen bir tutumun olduğudur. Bu Weber’in “kapitalizmin ruhu” dediği şeydir: Batı’da biriktirilen servet rahat bir yaşam sürmek için değil, işletmelerin daha da büyütülmesi için kullanılır. Weber’in bir diğer temel savı da bu tutumun Hıristiyanlıktan ama özellikle Protestanlıktan devşirildiğidir.
 

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli 358 sayfadan oluşan kitap ; Max Weber tarafından kaleme alınmıştır. BİLGESU YAYINCILIK yayınevinin 05.12.2011 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş pdf oku indir başlıklı makalemizde Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş indir, Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş oku ve Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.