Profesör Andersen’in Gecesi pdf oku indir

tarafından
10
Profesör Andersen’in Gecesi pdf oku indir

Elli beş yaşındaki saygın edebiyat profesörü Pål Andersen, evinde yalnız başına geçirdiği bir Noel akşamı pencereden dışarıyı seyrederken karşı binada işlenen bir cinayete tanık olur. Cinayeti polise ihbar etme konusunda yaşadığı ve nedenini bir türlü açıklayamadığı kararsızlık Profesör Andersen’i inandığını sandığı birçok şeyi sorgulamaya itecektir:
Kendisinin toplum içindeki rolünden edebiyat ve sanatın önemine, alışageldiği inançsızlığından ahlak ve adalete dair düşüncelerine, artık hiçbir şey eskisi kadar
kesin görünmemektedir.
Profesör Andersen’in Gecesi, Dag Solstad’dan varoluşçu bir cinayet romanı.
 
 “Hitchcock’un Arka Pencere’sinin, Camus’nün varoluşçu bunaltısının ve Larkin’de gördüğümüz toplumsal mahcubiyetin keskin bir bileşimi.”
Times Higher Education Supplement
“Bütün söylentiler doğru çıktı: Solstad vazgeçilmez bir romancı.”
Charles Finch, New York Times Book Review
“Norveç’in tartışmasız en cesur ve en zeki yazarı.”
Per Petterson
 

Profesör Andersen’in Gecesi isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Dag Solstad tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 02.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Profesör Andersen’in Gecesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Efendi İle Uşağı (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Efendi İle Uşağı (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Efendi İle Uşağı (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Efendi İle Uşağı (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Profesör Andersen’in Gecesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.