Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir

tarafından
14
Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir

Çin Masalları’nın bu ilk cildinde, Çin geleneğinde insanlığın ataları olarak kabul gören varlıkların yer aldığı tanrı efsaneleri, aziz ve büyücülerin hikâyeleri, ruhlar âleminde seyahatler, kemiklerini bin yılda bir ters yüz eden ölümsüz bilgeler, âlimler ve elbette ejderhalar karşımıza çıkıyor. Lao Tzu ve Konfüçyüs’ün manevi yolculuklarıyla Tao Te King’in yazılış hikâyesinin de yer aldığı bu seçki, kadim Çin medeniyetinin doğaüstü unsurlarla örülü dünyasına bir kapı aralıyor. Erdemin, hikmetin ve tekamül fikrinin öne çıktığı Çin Masalları-I, çeşitli kültürlerin sözlü geleneklerinde rastladığımız evrensel temaların, Çin coğrafyasında aldığı kendine özgü biçimi tanımak isteyen okurlar için.
 

Çin Masalları (Cilt I) isimli 159 sayfadan oluşan kitap ; tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 01.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Çin Masalları (Cilt I) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Evlere Şenlik Kaynanam Nasıl Kudurdu? pdf oku indir başlıklı makalemizde Evlere Şenlik Kaynanam Nasıl Kudurdu? indir, Evlere Şenlik Kaynanam Nasıl Kudurdu? oku ve Evlere Şenlik Kaynanam Nasıl Kudurdu? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.