Kitap Tamircisi pdf oku indir

tarafından
13
Kitap Tamircisi pdf oku indir

Kitap Hastalıkları Hastanesi’nden emekli olan Muhsin Dede’ye bir gün fena hâlde dağılmış el yazması bir kitap getirirler. Kitabı tamir ettikçe birbirinden özel öykülerle, haritalarla ve geçmişe ait notlarla karşılaşan yaşlı tamirci, kendini bir anda kitapla konuşurken bulur. Kitabı tamir ettikçe de eşilen dağların, kurutulan derelerin, kesilen ağaçların, kirlenen denizlerin, betonlaşan şehirlerin de iyileşeceğine inanmaya başlar.
“Biliyor musun? Şimdiki şehirler de tıpkı senin gibi darmadağın. Her yerde soğuk yüzlü binalar var. Ağaçları, hayvanları, hatta insanları bile görebilmek çok güç artık. Şehirler büyüdükçe insanlar küçüldü.”
Ömür Kurt bu kitapta gerçekle masalı buluştururken, Türkçenin zenginliğinden yararlanıyor, edebiyatımıza yeni bir soluk getiriyor.
 

Kitap Tamircisi isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Ömür Kurt tarafından kaleme alınmıştır. DOĞAN EGMONT ÇOCUK KİTAPLARI yayınevinin 17.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kitap Tamircisi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Kitap Tamircisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.