Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir

tarafından
5
Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir

Türk eğitim tarihinin en orijinal girişimlerinden biri olan Köy Enstitüleri, üzerinde konuşulması ve yazılması tabu sayılan konulardan biridir bir bakıma. Kemal Tahir, “Bozkırdaki Çekirdek”te, diğer romanlarında da yaptığı gibi bu tabuyu yıkmaya çalışarak Türk toplumunun Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanırken bazı devrimleri yukarıdan aşağıya uygulamak zorunda kalışını gözden geçirir.
“Nisan 1965’te Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilen “Bozkırdaki Çekirdek”, dünya eğitim tarihinde de reform olarak değerlendirilen Köy Enstitüleri’ni anlamamıza da yardım edecek bir Kemal Tahir klasiği..”
 

Bozkırdaki Çekirdek isimli 456 sayfadan oluşan kitap ; Kemal Tahir tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 17.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Bozkırdaki Çekirdek isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ağır Roman pdf oku indir başlıklı makalemizde Ağır Roman indir, Ağır Roman oku ve Ağır Roman pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.