Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in Hayatı (Mekke-Medine) pdf oku indir

tarafından
19
Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in Hayatı (Mekke-Medine) pdf oku indir

Tarihi herkese sevdiren adam Talha Uğurluel, şimdi Peygamber Efendimiz’in(sas) hayatını, İslam Tarihi içinde cereyan etmiş nice önemli hadiseyi, Mukaddes Topraklardaki mekânlar eşliğinde, yüzlerce görsel üzerinden anlatıyor. 
 

Uğurluel, Peygamber Efendimiz’in(sas) doğduğu, büyüdüğü, peygamberlikle görevlendirildiği, hicret etmek zorunda kaldığı ve vefat ettiği toprakları Mekke ve Medine olarak iki bölüm halinde gezdiriyor.
 

Her mümin, Hz. Muhammed’in(sas) memleketine gitmek, evini görmek, çocukluğunu geçirdiği mahallede dolaşmak, koyun güttüğü dağları seyretmek ister. O’nun(sas) yaslandığı bir duvar, abdest aldığı bir kuyu, alnını koyduğu bir zemin, gölgelendiği bir ağaç sahabe tarafından kayıt altına alınmıştır. 
 

Hz. Muhammed’den(sas) sonra nice sahabe Mekke ve Medine’ye uğradıklarında, hac ve umre ibadetlerinde hep O’nun(sas) izini sürmeye özen göstermişlerdir. İşte bu çalışmada böyle bir hassasiyet gözetildi. Hz. Âdem’den günümüze Mukaddes Toprakların genel tarihi yanında Efendiler Efendisi’nin(sas) mukaddes izleri sürülmeye çalışıldı. 
 

Nerede doğdu, Hz. Hatice ile nerede yaşadı, parmağı ile ayı hangi tepenin üzerinden ikiye böldü, gizli gizli sahabeyle kimin evinde buluştu, ilk açık tebliğini hangi mekânda yaptı, suikastçıların elinden kurtulunca hangi istikamete yürüdü, hangi pazarları ziyaret etti, cinlerle ne zaman buluştu, nerede taşlandı, nerede ağladı ve nerede güldü?
 

Tüm bunları hatta daha fazlasını görmek, öğrenmek istiyorsanız bu çalışma sizin başucu kitabınız olacak. Her okuduğunuzda sizi o kutsal mekânlara götürecek, o mukaddes insanlarla buluşturacak.
 
 

Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in Hayatı (Mekke-Medine) isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Talha Uğurluel tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 22.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in Hayatı (Mekke-Medine) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bülbülün Kırk Şarkısı (Midi Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde Bülbülün Kırk Şarkısı (Midi Boy) indir, Bülbülün Kırk Şarkısı (Midi Boy) oku ve Bülbülün Kırk Şarkısı (Midi Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in Hayatı (Mekke-Medine) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.