İlmihal 1. Cilt / İman ve İbadetler pdf oku indir

tarafından
19
İlmihal 1. Cilt / İman ve İbadetler pdf oku indir

      İslâm inanç ve ibadet esaslarını öğrenmek her Müslüman erkek ve kadının üzerine farzdır. Söz konusu bu esaslar İslâm fıkıh literatüründe hatırı sayılır bir alanı dolduran ilmihallerde ayrıntılarıyla beraber yer almıştır.
      Bu ilmihalde, akaid, ibadetler, haramlar ve helâller, aile hayatı, ticari ve sosyal hayat da dâhil olmak üzere günlük hayatı kuşatan bütün dinî ve fıkhî konu ve problemler, dinin asli kaynaklarına ve genel kabul görmüş bilimsel metotlara bağlı kalınarak günümüzdeki gelişme ve değişimler de dikkate alınarak hazırlanmıştır.
     İki cilt şeklinde hazırlanan eser “İman ve İbadetler” başlığındaki birinci cildiyle, “din ve mahiyeti, İslâm dini, itikadî fırkalar, fıkıh mezhepleri, tasavvuf, akaid, fıkıh, temizlik, namaz, oruç, zekât, hac ve umre, kurban, kefaretler, adak ve yeminler” konularını gözden geçirilmiş yeni baskısıyla okurlarını beklemektedir.
 

İlmihal 1. Cilt / İman ve İbadetler isimli 720 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. DİYANET VAKFI YAYINLARI yayınevinin 29.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İlmihal 1. Cilt / İman ve İbadetler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

İlmihal 1. Cilt / İman ve İbadetler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.