Kelimelerin Işığı / Türkçenin Muhafızları 4 pdf oku indir

tarafından
11
Kelimelerin Işığı / Türkçenin Muhafızları 4 pdf oku indir

Türkçemizin günümüze kadar ulaşmasında muhafızlık eden pek çok kişi oldu. Türkçenin Muhafızları’yla bu kişileri yakından tanımaya ne dersiniz?
 
Ahmet, Yüknek’te doğmuş görme engelli bir çocuktur. Görmemesi onun başarılı bir öğrenci olmasını engellemez. Çok çalışır ve Semerkant’ta bir medreseye kabul edilir. Önce öğrenci sonra öğretmen olur. Ömrünün sonlarına doğru yıllardır edindiği bilgi birikimini kitap haline getirmek ister. Görmeden nasıl kitap yazılır? Bu kitapta, Türkçenin Muhafızlarından Edip Ahmet Yükneki’nin hayatını ve 12. yüzyıldan bu yana kaynak eserler arasında yer alan Atabetü’l Hakayık (Hakikatlerin Eşiği) adlı eserin yazılma hikâyesini okuyacaksınız.
 

Kelimelerin Işığı / Türkçenin Muhafızları 4 isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Özgür Aras Tüfek tarafından kaleme alınmıştır. ERDEM ÇOCUK YAYINLARI yayınevinin 01.12.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kelimelerin Işığı / Türkçenin Muhafızları 4 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Kelimelerin Işığı / Türkçenin Muhafızları 4 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.