Altın Gözlü Kız pdf oku indir

tarafından
12
Altın Gözlü Kız pdf oku indir

Balzac’ın ölümsüz On Üçlerin Romanı serisinin son kitabı Altın Gözlü Kız, Paris’i ve dönemin sosyolojik atmosferini, aşkın bir olay örgüsüyle okuyucuya sunuyor. Ulaşabileceği en yüksek hazzı elde edebilmek için hayatını bile tehlikeye atmaktan çekinmeyen bir züppenin, Paris’in cehennemî sokaklarında karşılaştığı altın gözlü kızla yaşadığı maceranın anlatıldığı bu kısa roman, aynı zamanda dönemin şüpheli ahlak değerlerini de gözler önüne seriyor.
 
“Bu insanlar, her sabah, aileleri mahveden sefaletin sonsuz derinliklerine inmeden önce vicdanlarını bir kenara bırakırlar. Onlar için muamma diye bir şey yoktur. Tüm günahlarının şahidi olan toplumun iç yüzünü apaçık görür ve onu en ağır sözlerle yererler. Böylelikle ne yaparlarsa yapsınlar ya bu çürümeyle kıyaslandıkça dehşete kapılıp kederlenirler ya da onunla yüz yüze gelmekten usanıp gizli anlaşmalar yoluyla durumu benimserler.”
 
 

Altın Gözlü Kız isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Honore de Balzac tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Altın Gözlü Kız isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Altın Gözlü Kız pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.