Dinle ki Dinlenesin pdf oku indir

tarafından
33
Dinle ki Dinlenesin pdf oku indir

“Tasavvuf bu devirde olmaz diye düşünmemek gerekir. Bu devrin geçmiş devirlerden farkı ne ki bu devirde tasavvuf olmasın! Daha yüksek binalar, daha geniş yollar, daha hızlı vasıtalar mı tasavvufun günümüzde olmamasına sebep olacak! Bunlar neyi değiştirebilir? Çamaşır makinesinden elektrik süpürgesine varıncaya kadar teknolojik icatların tümü, insanların eskiden çok gayret sarf ederek yaptıkları işleri makine vasıtasıyla daha az gayret sarf ederek yapmalarına yarar. Eskiden çamaşır kille, külle, sabunla, sodayla, çivitli suyla ya da kazanda kaynatılarak dere başında yıkanıyordu ama hep yıkanıyordu. Çamaşırın makine ile yıkanması mı ilerilik! Sevgi olduğu müddetçe tasavvuf vardır. Nefis olduğu müddetçe –ki kıyamete kadar var olacaktır– tasavvuf vardır. Bu devirde tasavvuf olur mu diyenin şaşarım akl-ı perişanına.” Yaşadığımız çağın hengâmesinde uzaklaştığımız ihlas, edep, sıdk, muhabbet gibi her birimizin sahip olmak istediği güzel hasletleri odağına alan bu çalışma, Dinle Neyden programındaki konuşmalardan hareketle yayıma hazırlandı. Ömer Tuğrul İnançer tasavvufun en temel konularını anlattığı bu kitabında bizi iyiye, güzele ve doğruya davet ediyor.
 

Dinle ki Dinlenesin isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Tuğrul İnançer tarafından kaleme alınmıştır. MECRA KİTAP yayınevinin 01.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dinle ki Dinlenesin isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları pdf oku indir başlıklı makalemizde İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları indir, İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları oku ve İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dinle ki Dinlenesin pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.