Günlükler II (Savaş Günlükleri) pdf oku indir

tarafından
15
Günlükler II (Savaş Günlükleri) pdf oku indir

Bugün Bin Dokuz Yüz Seksen Dört ve Hayvan Çiftliği romanlarıyla dünyanın dört bir yanından büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan George Orwell aynı zamanda hararetli bir günlük yazarıydı. 1931-1949 senelerini kapsayan ve dünyanın önde gelen Orwell uzmanlarınca yazarın ölümünden sonra derlenmiş kayıtların Savaş Günlükleri ismiyle yayımladığımız bu bölümünü tutmaya İkinci Dünya Savaşı’nı tarihe not düşme amacıyla başlar. Orwell savaş içindeki ülkesine katkı sağlamak için elinden geleni yapar; sağlığı nedeniyle orduya katılamaz ancak sivil savunmada aktif görev alır. Faşizm karşıtı propagandaya yardımcı olmak için BBC’nin Hindistan yayınlarında çalışırken İngiltere-Hindistan ilişkilerinin ne durumda olduğuna dair içeriden notlar düşer, bir yandan da Avrupa’yı kasıp kavuran savaşı anlatır. Günlükler, dünyanın bu kaotik döneminde yaşananları yirminci yüzyılın en önemli yazarlarından birinin gözünden aktarırken, okurlara da Orwell’in hiç yazmadığı özyaşamöyküsü yerine geçecek kadar ayrıntılı kişisel bilgiler sunuyor.
 

Günlükler II (Savaş Günlükleri) isimli 171 sayfadan oluşan kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 27.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Günlükler II (Savaş Günlükleri) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Şah ve Sultan (Midi Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde Şah ve Sultan (Midi Boy) indir, Şah ve Sultan (Midi Boy) oku ve Şah ve Sultan (Midi Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günlükler II (Savaş Günlükleri) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.