İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları pdf oku indir

tarafından
22
İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları pdf oku indir

Bu dört zindan hangisidir?
Belirleyicilik/zorlayıcılık ne demektir?
Bende var olan, ama benim tarafımdan seçilmiş olmayan her durum, her irade, her istek ve her eğilim, bir belirleyiciliğin/cebrin ürünüdür. Belirlenmişlikle yapılan özgürlük savaşı, insanın tabiatta kendisi olmak için, maddi bir olgudan Tanrı’ya doğru gitmek için verdiği savaştır. Benim seçici özgür irademi kendi içinde baskı altında tutan, sınırlayan ve kayıt altına alan ve benim yerime seçim yapan bu dört illet zindan, şunlardan oluşmaktadır: 1. Tabiatın belirleyiciliği, 2. Tarihin belirleyiciliği, 3. Toplumun belirleyiciliği, 4. Kendi belirleyiciliği.
 

İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları isimli 77 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ali Şeriati tarafından kaleme alınmıştır. FECR YAYINEVİ yayınevinin 25.11.2013 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kur'an'ı Okumak ve Anlamak pdf oku indir başlıklı makalemizde Kur'an'ı Okumak ve Anlamak indir, Kur'an'ı Okumak ve Anlamak oku ve Kur'an'ı Okumak ve Anlamak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanın Dört Zindanı / 02 Cep Kitapları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.