Mesnevi Terapi pdf oku indir

tarafından
23
Mesnevi Terapi pdf oku indir

“Bilgi çağını bilgelik çağına dönüştürürken yol göstericimiz Mevlana olacaktır. Çünkü o ruhsal yapımızdaki şifrelere dokunuyor, bizde var olan duyarlılığı harekete geçiriyor.”
Prof. Dr. Nevzat Tarhan

İnsanlık Mevlana’yı yeniden keşfediyor. Çünkü onun öğretisi yaşadığı zamana hapsedilemeyecek kadar evrensel. Çünkü hepimizin ondan öğreneceği çok şey var. Prof. Dr. Nevzat Tarhan buradan bakarak, Mesnevi’nin çağları aşan bilgeliğinin ruha nasıl şifa olabileceğini anlatıyor.

Tarhan, Mesnevi Terapi’de Mevlana’yı günlük hayatta bize yol gösterecek bir rehber olarak tanımamız gerektiğini anlatıyor. İçimizdeki hakikati görmemizi, farkındalığımızı artırmamızı sağlayacak önerilerle, Mesnevi’yi modern psikoloji tarafından da kabul gören bir anlayışla kalbe ve ruha şifa veren bir eser olarak okutuyor.

Ve Mevlana’dan ilhamla şöyle diyor:

“İnsanın gözü kördür ışık olmadıkça,
Aşkın gözü kördür gerçekler olmadıkça,
Aklın gözü kördür ahlak olmadıkça,
Hırsın gözü kördür terazi olmadıkça,
Şöhretin gözü kördür tevazu olmadıkça,
Gücün gözü kördür erdem olmadıkça,
Paranın gözü kördür insaf olmadıkça,
Menfaatin gözü kördür empati olmadıkça,
Adaletin gözü kördür hakkaniyet olmadıkça,
Tabibin gözü kördür tıp etiği olmadıkça,
Medeniyetin gözü kördür bilgelik olmadıkça…”
 

Mesnevi Terapi isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 20.12.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mesnevi Terapi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Dikkat (Dikkat Dağıtan Bir Dünyada Nasıl Daha Üretken Olunur?) pdf oku indir başlıklı makalemizde Kusursuz Dikkat (Dikkat Dağıtan Bir Dünyada Nasıl Daha Üretken Olunur?) indir, Kusursuz Dikkat (Dikkat Dağıtan Bir Dünyada Nasıl Daha Üretken Olunur?) oku ve Kusursuz Dikkat (Dikkat Dağıtan Bir Dünyada Nasıl Daha Üretken Olunur?) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mesnevi Terapi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.