Gondolin’in Düşüşü pdf oku indir

tarafından
15
Gondolin’in Düşüşü pdf oku indir

Tolkien’in yayımlanmamış eserleri arasında Christopher Tolkien’in yayıma hazırladığı son kitap olan ve Kadim Zamanlar’ın üç büyük öyküsünden biri olarak tasarlanan Gondolin’in Düşüşü nihayet Orta Dünya hayranlarıyla buluşuyor!
 
Etrafını kuşatan dağların ortasındaki bir ovaya inşa edilmiş ve dört bir yanı düşmanların orayı bulmasını engelleyen bir büyüyle çevrelenmiş olan efsanevi Gondolin şehri yüzyıllardır ayaktaydı. Gondolin şehrinde mağrur ve adil bir Elf halkı yaşıyordu. Gondolin dışında kalan yerler ise Morgoth’un boyunduruğu altındaydı ve ister İnsan olsun ister Elf, herkes kölelik hayatı yaşıyordu.
 
Elf ve İnsan kavimlerinin cefasına kulaklarını tıkayan Valar arasında Morgoth’a karşı planlar kuran tek tanrı ise Suların Efendisi, Derinlerin Sakini Ulmo’ydu. Akarsuların aktığı, göllerin uzandığı ve denizlerin kıyısı olan her yerin efendisi olan Ulmo kendisine bir ulak seçerek onu Gondolin’e gönderecekti. Ve böylece Orta Dünya’da çağlar boyunca yankıları hissedilecek bir olaylar silsilesi başlamış olacaktı.
 
J.R.R. Tolkien’in “bu hayali dünyada yazdığım ilk öykü” diye nitelediği Gondolin’in Düşüşü, Christopher Tolkien’in öykünün geçirdiği evrime dair notları ve Alan Lee’nin artık klasikleşen tarzıyla çizdiği illüstrasyonlarıyla her Tolkien severin kütüphanesine katmak isteyeceği bir eser.
 
 

Gondolin’in Düşüşü isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 13.02.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gondolin’in Düşüşü isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir başlıklı makalemizde Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) indir, Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) oku ve Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gondolin’in Düşüşü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.