Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

tarafından
16
Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

“Henüz gerçekçi bir roman okumadıysanız işte size bir tane ben takdim edeyim.” Nabizade Nâzım’ın Karabibik’i edebiyatımızda hem gerçekçilik ve natüralizmin hem de köy romanının başarılı ilk örneğidir.  Köy hayatını, köylünün meselelerini, uğraşlarını dilleri ve yaşantılarıyla olduğu gibi aktaran eser, Kaş’ın Beymelek köyünde geçer. Karabibik sekiz on dönümlük toprağını ekip biçerek, kızıyla beraber kıt kanaat yaşamaya çalışan bir köylüdür. Hayallerini süsleyen tek bir şey vardır, bir çift öküz. Nabizade Nâzım bu kısacık hikâyesinde Anadolu köylüsünün neredeyse bütün bir hayatını ustalıkla yansıtmıştır.
 

Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Nabizade Nazım tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 25.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine pdf oku indir başlıklı makalemizde Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine indir, Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine oku ve Kendini Keşfet Bireyleşmenin Albenisi Üzerine pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.