Felatun Bey ile Rakım Efendi pdf oku indir

tarafından
12
Felatun Bey ile Rakım Efendi pdf oku indir

Felâtun Bey ile Râkım Efendi, Ahmet Mithat Efendi’nin Batılılaşma sürecindeki bir medeniyeti romana adını veren iki kahraman üzerinden anlattığı ve bu yönüyle ilk olma özelliği taşıyan bir eser. Alafranga özentiliğiyle hayatını uçuruma sürükleyen Felâtun Bey ile Batı’nın olumlu değerlerini benimsemiş bir Osmanlı efendisi Râkım Efendi arasındaki tezatlık, 19. yüzyıl Osmanlı’sının mizahi bir temsilidir. Tanzimat Dönemi edebiyatının önde gelen yazarlarından Ahmet Mithat Efendi, bu romanıyla alafrangalık ve Batılılaşma gibi kavramların başarılı örneklerinin verildiği sonraki kuşak yazarlarının anlatılarına da öncülük etmiştir.
 

Felatun Bey ile Rakım Efendi isimli 207 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Mithat Efendi tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 24.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Felatun Bey ile Rakım Efendi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ne Yaptığını Biliyorum pdf oku indir başlıklı makalemizde Ne Yaptığını Biliyorum indir, Ne Yaptığını Biliyorum oku ve Ne Yaptığını Biliyorum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Felatun Bey ile Rakım Efendi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.