Anne Beynim Aç pdf oku indir

tarafından
11
Anne Beynim Aç pdf oku indir

Hepimiz bağlanmak için doğarız! Bağlanmak, hayata tutunabilmektir. 
İnsan ilk bağlanma ilişkisini ailesiyle kurar. Anne babayla çocuk arasında üç farklı bağlanma biçimi vardır: Göbek bağı, kalp bağı, beyin bağı! Göbek bağı doğmadan oluşur, ekonomik bağımsızlıkla biter! Kalp bağı, doğumla başlar, ergenlikte biraz sarsılır, mesafelerle sınanır. Beyin bağı ise, duygular kadar anlamlara da bağlıdır. Daha derin, sağlam ve güçlüdür. Beyin bağı kurmak, çocuğun iç dünyasına demir atmaktır. 
Bu kitap, çocuğuyla sağlam ve derin düşünce bağları kurmak isteyenler için yazıldı. Kendi kendine yetebilen, karakterli ve kabiliyetli, ailesine bağlı olan ama bağımlı olmayan çocuklar yetiştirmeyi ele alıyor. Bir çocuğun karnını doyurmanın ötesine geçip, beyninin nasıl besleneceğini bilimsel verilerle anlatıyor. 
Kitapta neler var: Çocuğunuzun zihniyle nasıl bağ kurarsınız? Gelişim odaklı aileler, çocukla nasıl ilişki kurar? Anne babalık stiliniz nasıl? Bağlı olan ama bağımlı olmayan çocuk nasıl yetişir? Hem mutlu hem başarılı olmanın yolu nedir? Düşünen ve sorgulayan çocuklar yetiştiren ailelerin ortak yönleri nedir? Geç ortaya çıkan yetenekleri nasıl keşfetmeli? Beyni besleyen etkinlikler nelerdir?
 
Dr. Bahar Eriş, çocuklarda zeka ve yetenek gelişimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Columbia Üniversitesi’nde 6 yıl boyunca, “üstün yetenek eğitimi” alanında master ve doktora yapmıştır. 10 yıl boyunca, mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde yetenek gelişimi dersleri vermiştir. 2015’ten itibaren Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans dersleri vermektedir. Eriş,
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir kitabının da yazarıdır.
 

Anne Beynim Aç isimli 164 sayfadan oluşan kitap ; Bahar Eriş tarafından kaleme alınmıştır. ALFA YAYINLARI yayınevinin 11.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Anne Beynim Aç isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan 1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları pdf oku indir başlıklı makalemizde 1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları indir, 1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları oku ve 1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anne Beynim Aç pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.