Orta Asya Tarih ve Uygarlık pdf oku indir

tarafından
20
Orta Asya  Tarih ve Uygarlık pdf oku indir

Hayatı boyunca “Orta Asya tarihinin üstadı” olarak anılan Vasilij Vladimiroviç Barthold tüm ömrünü Türkistan coğrafyasının tarihine adamıştır. Orta Asya tarihini çağdaş metotlarla incelemiş, bu coğrafyanın tarihini dinî, fikrî, etnik, siyasî, ticarî yönleriyle ele alarak bir uygarlığın peşine düşmüştür. Bu kitap, Türkçeye pek çok eseri çevrilen Barthold’un daha önce hiçbir kitabında yahut ansiklopedilerde yer almayan makalelerinden oluşuyor. D. Ahsen Batur’un büyük bir titizlikle derleyip tercüme ettiği ve belli bir konu örgüsüyle sunduğu bu yazılarında Barthold, birçok dilden yazılı kaynağın yanı sıra arkeolojik ve nümismatik materyalleri de tetkik etmiş, seyahatleri sayesinde Orta Asya coğrafyasına dair müşahedelerini tarihi verilerle birleştirerek benzersiz değerlendirmeler ortaya koymuştur. Bu kitabı vücuda getiren tüm yazılar Orta Asya’yı bir bütün olarak ortaya koymakta, derinleştirdiği birikimle bir uygarlığın tarihini zenginleştirmektedir. Orta Asya’daki Hristiyan varlığından, kurulan siyasi teşekküllere, Türk boylarından uygarlık tarihine ve hatta Orta Asya devletlerinin çevreyle ilişkilerine kadar birçok meselenin ele alındığı bu derleme, Orta Asya tarihi ve uygarlığı için yıllarca bir başvuru kaynağı olacak.
 

Orta Asya
Tarih ve Uygarlık isimli 447 sayfadan oluşan kitap ; Vasilij Vladimiroviç Barthold tarafından kaleme alınmıştır. SELENGE YAYINLARI yayınevinin 03.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Orta Asya
Tarih ve Uygarlık isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Osmanlı’da Devlet, Hukuk ve Adalet pdf oku indir başlıklı makalemizde Hukuk ve Adalet indir, Hukuk ve Adalet oku ve Hukuk ve Adalet pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Orta Asya Tarih ve Uygarlık pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.