İçimden Geçen Zaman pdf oku indir

tarafından
7
İçimden Geçen Zaman pdf oku indir

Milyonları sokağa döken olay 24 Ocak 1993 Pazar günü, saat tam 13:25’te yaşandı. Ülkemizde araştırmacı gazeteciliğin öncüsü; Atatürkçü, laik, cumhuriyetçi, demokrat bir Türkiye’nin yılmaz savunucusu Uğur Mumcu, arabasına konan bir bomba ile inandığı değerler uğruna öldürüldü. Eşi Güldal Mumcu, o günü ve o günden sonra yaşadıklarını İçimden Geçen Zaman adlı kitabında anlatıyor. Suikastın karanlıkta kalmış pek çok ayrıntısını gün ışığına çıkarıyor, yalın anlatımıyla sarsıyor.

“Ev sakinleşince, ablamla birlikte camın önündeki bordo koltuklara oturduk. Sis ne zaman bastırmıştı bilmiyorum, ama yoğundu ve şehir görünmüyordu. Sis bulutunun arkasındaki şehre bakarken, sanki sis bizi de içine alıyordu. O gece uyumadım. Şimdi neler konuştuğumuzu tam olarak anımsamıyorum. Öylece koltuklarda oturan halimiz ve camın dışındaki sis perdesi gözümün önüne geliyor. Bir de, ara ara içeriye gidip çocukların odalarında dolaşırken peşimi bırakmayan bulut…
Uğur’u sonsuzluğa uğurladığımız günün ertesinde kar her tarafı kaplamıştı. Beyaz bir sessizlik şehri sarmıştı sanki. Pencerenin önündeki bordo koltuğa oturdum. Şehrin karla kaplı sessizliğine baktım. Hayatımda yeni bir dönem başlıyordu.”
 

İçimden Geçen Zaman isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Güldal Mumcu tarafından kaleme alınmıştır. UĞUR MUMCU VAKFI YAYINLARI yayınevinin 17.11.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İçimden Geçen Zaman isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Adaletin Kalesi: Nizamülmülk pdf oku indir başlıklı makalemizde Adaletin Kalesi: Nizamülmülk indir, Adaletin Kalesi: Nizamülmülk oku ve Adaletin Kalesi: Nizamülmülk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İçimden Geçen Zaman pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.