İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir

tarafından
16
İslam Düşünce Gelenekleri  / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir

Kadim düşünce mirasının bugünle irtibatını kuracak şekilde yeniden yorumlanması, hiç şüphesiz öncelikle onun anlaşılması ile mümkün. O anlam birlikteliğinin sağlanamadığı her çaba, kaçınılmaz olarak tarihe ve bugüne geç kalmakla sonuçlanıyor. Ketebe Yayınları olarak insanlığın ürettiği var olan büyük anlamın, var olması muhtemel büyük anlamın doğumu için bütün çehreleriyle anlaşılması gerektiğine inanıyoruz. Prof. Dr. Ömer Türker, her eseriyle o büyük anlamın doğumuna katkı sağlıyor.
Kelam – Felsefe – Tasavvuf alt başlığını taşıyan elinizde tuttuğunuz İslam Düşünce Gelenekleri adlı bu eser, kelam, felsefe ve tasavvuf geleneklerinde insan anlayışını, varlık düşüncesini ve âlem tasavvurunu, temel kuruluş kodlarıyla birlikte baştan sona ortaya koyuyor. Tanrı-âlem ve Tanrı ve insan ilişkilerinin, İslam düşünce tarihi boyunca farklı geleneklerde nasıl ele alındığını, hangi temel prensiplerden hareketle düşünce çatısının inşa edildiğini tartışıyor.
 

İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Türker tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 06.08.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler pdf oku indir başlıklı makalemizde Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler indir, Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler oku ve Hanımlar İçin İnciler Hanım Muhtevalı Hadis-i Şerifler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İslam Düşünce Gelenekleri / Kelam – Felsefe – Tasavvuf pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.