Farkındalığın Mucizesi pdf oku indir

tarafından
17
Farkındalığın Mucizesi pdf oku indir

Farkındalığın var olması yaşamın var olması anlamına gelir… Farkındalık bizi unutkanlıktan ve dağılmaktan kurtarır ve yaşamın her anını dolu dolu yaşamamızı sağlar.
Farkındalığı sağlamak için nasıl nefes alındığını bilmemiz gerekir, zira nefes almak dağılmayı önleyen doğal ve müthiş etkili bir araçtır. Nefes, yaşamı bilinçliliğe bağlayan, bedenimizle düşüncelerimizi birleştiren bîr köprüdür. Zihnimiz dağıldığında onu yeniden denetlemenin bir aracı olarak nefesi kullanabiliriz.
Zen ustası Thîch Nhat Hanh, farkındalığın mucizesinin tamamen uyanık ve şuurlu olma becerilerini geliştirmekten geçtiğini gösteriyor. Sade ve duru anlatımıyla ve hoş öyküler aracılığıyla bize pratik uygulamalar sunuyor. Bulaşık yıkamaktan mandalina yemeye kadar, her anın ve en basit eylemin daha büyük bir benlik anlayışına ve huzura yaklaşma fırsatı barındırdığını okura hatırlatıyor.
“Meditasyon uygulamasının bilgeliğine ve güzelliğine en iyi girişlerden biri.”
New Age lournal
“Thich Nhat Hanh’m barış için düşünceleri,
Thich Nhat Hanh uygulandıkları takdirde dünya kardeşliği ve insanlık
için evrensel bir birlik abidesi oluşturacaktır,”
Martin Luther King
 

Farkındalığın Mucizesi isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Thich Nhat Hanh tarafından kaleme alınmıştır. KURALDIŞI YAYINLARI yayınevinin 08.02.2013 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Farkındalığın Mucizesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Farkındalığın Mucizesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.