Ben Malala (Genç Okurlara Özel Baskı) pdf oku indir

tarafından
8
Ben Malala (Genç Okurlara Özel Baskı) pdf oku indir

Bir Genç Kızın Eğitim Hakkını Savunarak Dünyayı Değiştirme Öyküsü
 
Üzgün değildim. Korkmuyordum. Sadece şunları düşündüm: Nasıl göründüğümün bir önemi yok. Hayattayım. Bunun için minnettarım. 
Dr. Fiona’ya baktım bir an. Aramıza bir kutu mendil koymuştu. Ağlamamı beklediğini fark ettim. Belki eski Malala ağlayabilirdi. Ancak hayatınızı kaybetmenin eşiğinden döndüğünüzde, aynada gördüğünüz komik yüz sadece hâlâ yaşadığınızın bir ispatı oluyor. 
 
 
Ben Malala.
Bu da benim hikâyem.
 
Yaşadığı bölge Taliban’ın kontrolü altına girdiğinde Malala sadece on yaşındaydı. Taliban müzik dinlemenin suç olduğunu ve kadınların pazara, kız çocuklarının da okula gidemeyeceğini söyledi. 
Pakistan’ın terör yüzünden dönüşüm geçirmeden önce oldukça huzurlu ve barışçıl olan bir bölgesinde büyüyen ve ailesinden inandıklarını savunmayı öğrenen Malala, eğitim alma hakkı için savaştı. 9 Kasım 2012’de bu mücadele neredeyse hayatına mal olacaktı. Otobüsle okuldan eve dönerken silahlı saldırıya uğradı. 
Kimse hayatta kalacağını düşünmüyordu. 
Oysa şimdi barışçıl protestoların sembolü ve Nobel Ödülü kazanan en genç isim. Çoksatan kitabının, özel fotoğraflar ve materyallerle zenginleştirilen genç okurlara özel bu baskısında çocukluğundan beri dünyayı değiştirmek isteyen ve bunu yapmayı başaran bir kızın sıra dışı öyküsünü ilk ağızdan dinliyoruz. 
Malala’nın hikâyesi umuda, mucizelere ve bir gencin çevresindekilere dünyayı değiştirme azmi aşılayabileceğine inanmanızı ve dünyaya farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak. 
 
 
 “Fark yaratma cesaretini gösteren bir genç kızın etkileyici ve kişisel portresi.” 
Publishers Weekly 
 
“Okula devam etme çabaları ve sonrasında göğüs gerdiği saldırılar çok güçlü bir hikâye yaratsa da Yusufzay, günlük hayatını Pakistanlı sıradan bir kız kadar canlı bir dille yazıyor… Yusufzay’ın duru anlatısı, çok sayıda genç okuru öyküsü ve misyonuyla tanıştıracak.” 
Booklist 
 

Ben Malala (Genç Okurlara Özel Baskı) isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Patricia McCormick tarafından kaleme alınmıştır. PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 08.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ben Malala (Genç Okurlara Özel Baskı) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf oku indir başlıklı makalemizde Günlükler I (Savaş Öncesi) indir, Günlükler I (Savaş Öncesi) oku ve Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ben Malala (Genç Okurlara Özel Baskı) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.