Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf oku indir

tarafından
9
Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf oku indir

Bugün Bin Dokuz Yüz Seksen Dört ve Hayvan Çiftliği romanlarıyla dünyanın dört bir yanından büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan George Orwell aynı zamanda hararetli bir günlük yazarıydı. 1931-1949 senelerini kapsayan ve dünyanın önde gelen Orwell uzmanlarınca yazarın ölümünden sonra derlenmiş günlükler, Orwell’in gençlik döneminde mevsimlik işçilerle geçirdiği zamandan ve İngiltere’nin sanayi bölgelerine yaptığı yolculukla başlar. Ardından Fas seyahati ve gözlemleri gelir. Son olaraksa İkinci Dünya Savaşı’na yol açan olayları, dört bir yandan kendisine ulaşan havadislerle birlikte ele alarak inceler. Bir yandan da etrafında olup biten her detayı kayda geçirmek isteyen Orwell, kâh şerbetçiotu tarlalarında çalışırken duyduğu bir şarkının peşine düşer kâh yol kenarında rastladığı bir yılanın sırtındaki desene varıncaya kadar tematik betimlemeler yapar. Savaş Öncesi alt başlığıyla yayımladığımız Günlükler’in bu ilk cildi, onun kişisel hayatından parçalar sunmasının yanında İngiltere’nin siyasal konjonktürüne ayna tutmuş ve Avrupa’da yükselen totaliter rejimlerin de habercisi olmuştur.
 

Günlükler I (Savaş Öncesi) isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 20.05.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Günlükler I (Savaş Öncesi) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Zaman Sığınağı pdf oku indir başlıklı makalemizde Zaman Sığınağı indir, Zaman Sığınağı oku ve Zaman Sığınağı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.