Füsusu’l-Hikem Hikmetlerin Özü pdf oku indir

tarafından
23
Füsusu’l-Hikem Hikmetlerin Özü pdf oku indir

İslam irfan tarihinin en mühim şahsiyetlerinden birisi olan Şeyhü’l-Ekber Muhyiddin İbnü’l-Arabî’nin, en çok tartışılan eseri Füsusu’l-Hikem (Hikmetlerin Özü)’dir.

Peygamberimiz’den aldığı talimat üzerine, “ne bir harf noksan ne de bir harf fazla” olmamak üzere nakledilen bu hikmetlerin her biri, bir Peygamber’in hakikatinden süzülüp gelmiştir.

Eserleri ile İslam irfanının zenginliğini ve enginliğini ortaya oymuş olan bu büyük bilgenin, mühim eseri Füsusu’l-Hikem’in yeni bir tercümesini sizlerle paylaşıyoruz.

Füsus’un Türkçe okuyup yazanlar açısından sarih, temiz ve duru bir tercümesi olma niyazıyla sunduğumuz bu kitabın Şeyhü’l-Ekber’in irfan dünyasındaki derinliğini aksettirmesi dileğimizdir.
 

Füsusu’l-Hikem Hikmetlerin Özü isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Muhyiddin İbn Arabi tarafından kaleme alınmıştır. SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 06.05.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Füsusu’l-Hikem Hikmetlerin Özü isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan ‘Ol’ Dedi Oldum pdf oku indir başlıklı makalemizde ‘Ol’ Dedi Oldum indir, ‘Ol’ Dedi Oldum oku ve ‘Ol’ Dedi Oldum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Füsusu’l-Hikem Hikmetlerin Özü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.