Moby Dick / Beyaz Balina pdf oku indir

tarafından
8
Moby Dick / Beyaz Balina pdf oku indir

“Pequod adlı bir balina gemisinin son yolculuğunu, balinaların nasıl avlandıklarını, geminin sonunda nasıl battığını anlatan Moby Dick, ilk bakışta denizlerde geçen bir serüven romanı sayılabilir. Ne var ki insan Moby Dick’i okudukça, okuduklarını düşündükçe, kitabın derinliğini, gerçek anlamını sezmeye başlar. Bu derinliği, bu gerçek anlamı sezmeyenler ise, balina avıyla ilgili, heyecanlı bir öykü olarak, gene de Moby Dick’in pekâlâ keyfini çıkarabilirler.”
Mîna Urgan böyle tanımlıyor Beyaz Balina’nın romanını.
“Zaman zaman çıkardığı o garip seslere burnundan konuşma dersiniz, balinayı horlamş olursunuz. Hem balinanın söyleyecek nesi olabilir? Ben, derinliği olan hiçbir varlık görmedim ki, bu dünyaya söyleyecek söz kekelemek zorunda kalır, olsa olsa. Ne mutlu ona ki, dünya duyuverir sesini.”
Melville’nin sesini geç de olsa duymuştur dünya: Düzyazı biçiminde yazdığı bu şiirde, ironi, mitoloji ve gerçekçiliğin iç içe geçtiği bu romanında, denizi, gemicileri, balinaları ve tabii bu arada tutkuların tutsağı olan insan ruhunu anlatıyor.
 

Moby Dick / Beyaz Balina isimli 736 sayfadan oluşan kitap ; Herman Melville tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 23.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Moby Dick / Beyaz Balina isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Moby Dick / Beyaz Balina pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.