Liyakat pdf oku indir

tarafından
22
Liyakat pdf oku indir

İÇİ BOŞALTILAN BİR ÜLKENİN HAZİN HİKÂYESİ
Cümleten başımız sağ olsun… Liyakat öldü!
Candaş Tolga Işık, cenaze namazı kılınan liyakatin nasıl öldürüldüğünü kaleme alıyor. Liyakat ilkesinin terk edildiği ülkemizde kurumların, kavramların, değerlerin özetle her şeyin içinin nasıl boşaldığını örneklerle aktarıyor.
“Bir kurumun içinin boşaltılması denince hem medyanın hem de vatandaşın aklına ilk gelen ve dolayısıyla ilgisini esas cezbeden konu, o kurumun kasasının boşaltılması. Yolsuzluk, hortumculuk ya da vurgunculuk, adına ne derseniz deyin, bunların hepsi hukuken cezalandırılması gereken suçlar. Ancak en az onlar kadar önemli olan bir başka içini boşaltma yöntemi de, ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız gibi eğitimden yargıya, bürokrasiden sanata, sağlık sisteminden sivil toplum örgütlenmelerine kadar tüm kurumların liyakatten mahrum ellere terk edilip, iradesinin siyasi yönlendirmelere teslim edilerek değersizleştirilmesi, itibarsızlaştırılması.”
 

Liyakat isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Candaş Tolga Işık tarafından kaleme alınmıştır. KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 22.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Liyakat isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bütün Öyküleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Bütün Öyküleri indir, Bütün Öyküleri oku ve Bütün Öyküleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Liyakat pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.