Savaş Çalışmaları El Kitabı pdf oku indir

tarafından
15
Savaş Çalışmaları El Kitabı pdf oku indir

Savaşın insanlık tarihi kadar eski olduğu klişesi sıklıkla tekrar edilir. Bunun doğruluğu veya yanlışlığı son 500 yıldır tartışıl­maktadır. Ancak ilginç bir şekilde savaşın bilimin konusu haline gelmesi oldukça yenidir. I. Dünya Savaşı’nın bitişi ve uluslarara­sı ilişkiler disiplininin kurulmasıyla savaş bilimin konusu haline geldi. Bir başka büyük savaş II. Dünya Savaşı sayesinde fen bilim­leri dahil mevcut akademik disiplinlerin neredeyse tamamı sava­şı incelemeye hiç değilse yan etkileri ve tahribatıyla uğraşmaya başladı. Ancak Türkiye’de Savaş Çalışmaları alanı dünyadaki gelişmelerden geri kalmıştır.
 
Bu kitabın hazırlanmasının amaçlarından en önemlisi Türkçe literatürdeki boşluğun doldurulması ve yeni bir başlangıç yapılmasını sağlamaktır. “Savaş Çalışmaları El Kitabı” giriş niteliğinde bir referans eser­dir. Savaş ve askeri bilimlerle ilgili alt disiplinleri beraber ve bütünlük içinde tanıtmayı amaçlamaktadır. Aka­demisyenlere ve genel okuyucu kitlesine temel bilgi ve kavramla­rı rahatlıkla anlayabilecekleri şekilde sunmaktır. Bunun yanında savaşın ne kadar önemli ve karmaşık olduğunu ve bilimsel olarak incelenmesinin önemi göstermektir.
 
Kitapta askeri tarih, güvenlik çalışmaları, savunma çalışmaları, istihbarat çalışmaları, askeri sosyoloji, askeri etik, askeri harekât araştırması, askeri düşüncenin gelişimi, savaşta medyanın rolü ile savaş oyunları gibi alanın çok önemli konuları uzmanları tarafından yazılmıştır.
Askeri tarihle ilgili çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mesut Uyar’ın editörlüğünde hazırlanan “Savaş Çalışmaları El Kitabı” alanında önemli bir boşluğu dolduracak ve okuyucuların savaşı bilimsel olarak incelemesini sağlayacaktır.
 

Savaş Çalışmaları El Kitabı isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Mesut Uyar tarafından kaleme alınmıştır. KRONİK KİTAP yayınevinin 21.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Savaş Çalışmaları El Kitabı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Z - Bir Kuşağı Anlamak pdf oku indir başlıklı makalemizde Z - Bir Kuşağı Anlamak indir, Z - Bir Kuşağı Anlamak oku ve Z - Bir Kuşağı Anlamak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Savaş Çalışmaları El Kitabı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.