Doğumdan İtibaren Montessori pdf oku indir

tarafından
11
Doğumdan İtibaren Montessori pdf oku indir

Aileler Montessori eğitiminin çocuklarına sağladığı avantajlar karşısında hayran kalıyor. Bilimsel bulgular da Maria Montessori’nin yıllar önce ortaya koyduğu tespitleri desteklemeye devam ediyor. Peki, çocuğunuzun doğumundan itibaren Dr. Montessori’nin fikir ve uygulamalarından istifade etmesini ister miydiniz? Bebekler için de Montessori eğitimi söz konusu mu? Montessori’nin “kendi kendine keşfetme” ve “elleri kullanarak öğrenme” prensipleri, bebeklerde nasıl gözlemleniyor?

Kolaylıkla anlaşılabilen ve güvenilir bilgi sunan bu kitap bu soruların hepsini yanıtlıyor. Paula Polk Lillard ve Lynn Lillard Jessen, bebekleri Montessori prensipleri ışığında büyütmek için yaşamın ilk üç yılına dair kapsamlı bir program geliştirdiler. Yatak odası dekorasyonundan mama sandalyesine, beslenme düzeninden yiyeceklerin hazırlanmasına, giyim ve hareket serbestliğine kadar her ayrıntıyı düşündüler. Bu kitap size, odaklanma ve konsantrasyonu geliştiren hoş ve kullanışlı bir çevre oluşturmada rehberlik edecek. Çocuğun “duyarlı dönemlerini” göz önünde bulundurarak kendi kendine giyinme, yiyecek hazırlama ve tuvalet alışkanlığı gibi becerilerde yöntem ve etkinlikler öğreneceksiniz.

Tavsiye ve anekdotlarla bezenmiş, kolayca anlaşılan, çekici bir dille yazılmış bu rehber sayesinde sakin, yetkin ve kendine güvenli çocuklar yetiştireceksiniz.

“İlk çocukluk yıllarına ilişkin iyi zamanlanmış, önemli bir eser –anekdotlarla süslü, bilgi ve tecrübe açısından zengin, pratik ve faydalı. Kişiliğin kendi kendini aşama aşama oluşturması hakkında bu akılcı ve özenli rehberi, anne babalar ellerinden düşürmeyecek ve bu rehber sayesinde çocuklarıyla sağlıklı, eğlenceli ve istikrarlı bir ilişki kuracaklar. Anne baba adayları, dadılar ve bakıcıların mutlaka okuması gereken bir eser.”

-Virginia McHugh Goodwin, Association Montessori International, AMI’de (Uluslararası Montessori Derneği) İdareci
 
 

Doğumdan İtibaren Montessori isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Paula Polk Lillard tarafından kaleme alınmıştır. KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 16.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Doğumdan İtibaren Montessori isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ne Sorsan Bilir Minik Benim İlk Dinozorlar Kitabım pdf oku indir başlıklı makalemizde Ne Sorsan Bilir Minik Benim İlk Dinozorlar Kitabım indir, Ne Sorsan Bilir Minik Benim İlk Dinozorlar Kitabım oku ve Ne Sorsan Bilir Minik Benim İlk Dinozorlar Kitabım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğumdan İtibaren Montessori pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.