Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir

tarafından
17
Müjde Veren Rüyalar  / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir

İslam âlimlerinin de sıklıkla üzerinde durduğu gibi rüyalarımız; ruhumuzla gördüğümüz, aklımızla idrakine vardığımız bir hadisedir.

Rüya, Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde de vardır, peygamberlere de vahiylerin bir kısmı rüya yolu ile ulaştırılmıştır.

Kur’an-ı Kerim’de Hz. İbrahim, Yusuf ve Mısır hükümdarının gördüğü rüyalardan söz edilmekte (Yûsuf 12/4-5, 43, 100; es-Sâffât 37/105), Resûl-i Ekrem’in gördüğü bir rüyanın doğru çıktığı Allah tarafından bildirilmektedir (el-Feth 48/27).

Unutulmamalıdır ki rüya, rüyayı görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdi bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

Rüya, rüya ilmini bilmeyen bir kişiye tabir ettirilemeyeceği gibi anlatılmamalıdır da. Rüya sahibi ancak rüya âliminin bilgisiyle rüyası hakkında bilgi sahibi olabilir.

Sevgili okuyucularım, eğer çevrenizdekileri mutlu ederseniz siz de mutlu olursunuz. Bu kitabın sizlere, ismi gibi, müjdeler ve mutlu haberler getirmesini dilerim.
 

Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Emin Kırgil tarafından kaleme alınmıştır. GİRDAP KİTAP yayınevinin 22.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Esmaü'l - Hüsna Şerhi pdf oku indir başlıklı makalemizde Esmaü'l Hüsna Şerhi indir, Esmaü'l Hüsna Şerhi oku ve Esmaü'l Hüsna Şerhi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.