Sınırsız Zihin: Sınırları Aşarak Öğren, Yönet Ve Yaşa pdf oku indir

tarafından
8
Sınırsız Zihin: Sınırları Aşarak Öğren, Yönet Ve Yaşa pdf oku indir

Beynimiz, genetik olarak belirlenmiş, her şeyi değil bazı şeyleri öğrenebilen sabit bir yapı zannedilir. Bu yanlış anlayış bütün hayatımızı yönlendirerek kimilerini matematikten, kimilerini müzikten soğutur.
Stanford Üniversitesi’nde eğitim profesörü olan ve onlarca yıl inançların ve önyargının eğitim üzerindeki etkisini inceleyen Jo Boaler, modern nörobilim bulgularına ve eğitim alanında yapılmış onlarca çalışmaya dayanarak bu “sabit beyin” fikrini çürütüyor. Sınırsız Zihin’de, en güncel bilimsel bulgular ışığında, öğrenme potansiyelinin kilidini açmak için altı anahtar ortaya koyuyor; ve araştırmaları, en yüksek seviyelere ulaşanların herhangi bir beceriye yönelik genetik bir eğilim nedeniyle değil, kitapta ortaya koyduğu anahtarlar nedeniyle bunu yaptığını kanıtlıyor.
Beynimiz “sabit” değildir; değişim, büyüme, adaptasyon ve yenilenme yeteneğine sahiptir. Herhangi bir yaştaki herkes bir şey öğrenebilir.
“Jo Boaler bugün en yaratıcı ve yenilikçi eğitimcilerden biri. Sınırsız Zihin’de, en üst düzey beyin bilimini sınıftaki tecrübesiyle birleştiriyor ve her birimizin sınırsız potansiyele sahip olduğunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda bunu nasıl başarabileceğimize dair stratejiler de sunuyor.”
                                                                             
-Lauren Powell Jobs
 

Sınırsız Zihin: Sınırları Aşarak Öğren, Yönet Ve Yaşa isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Jo Boaler tarafından kaleme alınmıştır. KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 07.09.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sınırsız Zihin: Sınırları Aşarak Öğren, Yönet Ve Yaşa isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Sınırsız Zihin: Sınırları Aşarak Öğren, Yönet Ve Yaşa pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.