İş Dünyası Maceraları: Wall Street Dünyasından On İki Klasik Hikaye pdf oku indir

tarafından
22
İş Dünyası Maceraları: Wall Street Dünyasından On İki Klasik Hikaye pdf oku indir

 “İş dünyasına yaklaşımı büyüleyici. Brooks, bu dünyada çalışanlar için çok önemli olan teknik detayları, entelektüel bir kültür eleştirmeni edasıyla ele alıyor…”
NEW YORKER
 
 “1991’de, Warren Buffett’la tanışmamızın üzerinden henüz fazla zaman geçmemişken, ondan iş dünyası hakkındaki en sevdiği kitabı önermesini rica ettim. Tereddütsüz, ‘John Brooks’un İş Dünyası Maceraları kitabı,’ dedi. ‘Bendekini göndereyim sana.’ Epey meraklanmıştım. Daha önce ne İş Dünyası Maceraları’nı duymuştum ne de John Brooks’u.
 
Kuşkucu bir okur 1960’ların New Yorker makalelerinden oluşan baskısı tükenmiş bir derlemenin bugünün iş dünyasına dair ne söyleyebileceğini merak edebilir. Sonuçta Brooks, 1966’da bir Xerox profili çizdiğinde, şirketin en iyi kopyalama makinesi üç yüz kilo ağırlığındaydı, 27.500 dolara satılıyordu, operatörün kopyalama işlemi boyunca makinenin başında durması gerekiyordu ve makine aşırı ısınabildiğinden yangın söndürme tüpüyle birlikte geliyordu. O günden bu yana çok şey değişti.
 
İş dünyasında pek çok detayın değiştiği doğru fakat temel hususlar hâlâ aynı. Brooks’un iş dünyasına ilişkin derin kavrayışı o zaman ne kadar yerindeyse bugün de öyle… İş Dünyası Maceraları liderlerin koşullarla mücadelede sergiledikleri güçlü ve zayıf yanları hakkında olduğu kadar belli işlerin özgün doğaları üzerine bir kitaptır. Bu anlamda, ‘yaşına’ rağmen değil, yaşı sayesinde hükmünü korumaktadır. John Brooks’un kitabı gerçek manada insan doğasını anlatır, zamana yenik düşmemesi bundandır.”
BILL GATES
 
“Son derece keyifli… Brooks, iş dünyasını edebî dile döken bir sanatçı…”
INDEPENDENT
 
“Enfes bir kitap. Brooks’u okumak, son derece keyifli. Brooks’un kalemi, göz kamaştırıcı konuları, baş döndürücü anlatılara dönüştürüyor. Ayrıca eğlendiriyor da… İş dünyasının nev-i şahsına münhasır karakterlerini, insanı hayrete düşüren bir ustalıkla aktarıyor.”
SLATE
 
“Brooks’un yöntemi, iş dünyasının anahtar oyuncularına yaklaşmak ve onların olayları yeniden hatırlamalarını sağlamaktır. İş Dünyası Maceraları, gerçeklerin ve aktarılan görüşlerin, öğrenilmesi gereken teoriler ya da çıkarılması gereken dersler olarak alelade sıralandığı bir almanak değildir… Buradaki her olay, kendi hikâyesini anlatır.”
MANAGEMENT TODAY
 
“İŞ DÜNYASI HAKKINDA EN SEVDİĞİM KİTAP.” 
WARREN BUFFETT
 
“Usta hikâyeci… Brooks’un çalışması, güçlü bir iş ve yaratıcı değer için gereken kuralların değişmediğini ortaya koyan mükemmel bir uyarı niteliğinde. Öncelikle hangi iş modelinde olursa olsun insan faktörünün temel şart olduğunu gösteriyor. Mükemmel bir ürüne, ürün planına ve pazarlama stratejisine sahip olabilirsiniz ama bunları yönetmek ve uygulamak için mutlaka doğru insanlara ihtiyaç duyacaksınız.”
WALL STREET JOURNAL
 

İş Dünyası Maceraları: Wall Street Dünyasından On İki Klasik Hikaye isimli 472 sayfadan oluşan kitap ; John Brooks tarafından kaleme alınmıştır. PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 16.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İş Dünyası Maceraları: Wall Street Dünyasından On İki Klasik Hikaye isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Alışkanlıkların Gücü Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar? pdf oku indir başlıklı makalemizde Alışkanlıkların Gücü Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar? indir, Alışkanlıkların Gücü Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar? oku ve Alışkanlıkların Gücü Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İş Dünyası Maceraları: Wall Street Dünyasından On İki Klasik Hikaye pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.