Kendine Ait Bir Oda pdf oku indir

tarafından
8
Kendine Ait Bir Oda pdf oku indir

Virginia Woolf’un denemelerinden oluşan Kendine Ait Bir Oda, toplumsal cinsiyet ve kadınların yazıya gönül vermesinin önündeki engeller üzerine yazılmış bir manifesto niteliği taşıyor: “Düşünsel özgürlük maddi şeylere bağlıdır. Şiirse düşünsel özgürlüğe bağlıdır. Ve kadınlar her zaman yoksuldu. Hem de yalnızca son iki yüz yıl için değil, tarihin başından beri yoksullar. Kadınlar, Atinalı kölelerin oğullarından bile daha az düşünsel özgürlüğe sahip olmuşlardır. O halde, kadınların zerre kadar şiir yazma şansı olmamıştır. İşte bu nedenle paranın ve insanın kendine ait bir odasının olmasının önemini bu kadar vurguladım.”
 

Kendine Ait Bir Oda isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Virginia Woolf tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 26.12.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kendine Ait Bir Oda isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Antabus pdf oku indir başlıklı makalemizde Antabus indir, Antabus oku ve Antabus pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kendine Ait Bir Oda pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.