Hristiyanlık Tarih , İnanç ve Uygulama pdf oku indir

tarafından
8
Hristiyanlık  Tarih , İnanç ve Uygulama pdf oku indir

Hristiyanlık denince zihnimizde beliren belli başlı birkaç imgeden ne kadar öteye gidebiliyoruz? Muhataplarını Tanrı’ya itaat edip O’nun iradesinin hâkim olduğu bir düzen kurmaya çağıran bir Yahudi peygamberi olan İsa, nasıl oldu da ölümünden sonra Tanrısal Oğul’a ve nihayetinde de kendisine tapınılan tanrısal bir varlığa dönüştürüldü?
Bu eser, tüm dünyayı hakimiyet alanına almayı hedef edinen güçlü kiliseleri ve misyon teşkilatlarıyla İslam dininin en büyük rakibi konumunda olan Hristiyanlığın ülkemiz insanı tarafından yeterince tanınıp bilinmediği tezinden hareketle, kapsamlı bir Hristiyanlık çalışması olarak hazırlanmıştır. Hristiyanlığın arka planı ile başlayan eser, Hristiyanlığın yapı taşı ve mimarı olan İsa Mesih ve Pavlus’un öğretileriyle devam etmekte ve sonrasında da sırasıyla erken dönem kilisenin oluşum ve yayılış süreçleri, Orta Çağ ve Reform dönemi, Reform sonrası yaşanan gelişmeler, Modern dönem Hristiyanlığı ile devam edip Hristiyan inanç ve uygulamalarıyla son bulmaktadır.
Dinler tarihi ve hususan Hristiyanlık alanında kıymetli çalışmalara imza atmış Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın yetkin kaleminden!
 

Hristiyanlık
Tarih , İnanç ve Uygulama isimli 440 sayfadan oluşan kitap ; Mahmut Aydın tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 05.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hristiyanlık
Tarih , İnanç ve Uygulama isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) indir, Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) oku ve Gizli Dünya Dünya İstihbarat Tarihi (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hristiyanlık Tarih , İnanç ve Uygulama pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.